30 let svobodného skautingu

Dnešním dnem slaví český skaut 30 let od obnovení činnosti po několikaletém zákazu v dobách předrevolučních.

Přečtěte si v dnešním svátečnímu dnu vzkaz náčelníků a starosty Junáka.

Když začal, jen pár dnů po 17. listopadu 1989, skauting vstávat z popela po 40 letech komunistického útlaku, asi málokdo přemýšlel nad tím, jak se nám bude dařit za 30 let. Tolik let nepřerušeného skautování nám totiž nikdy předtím nebylo dopřáno. Dnes, o těch 30 let později, vidíme, jakou cestu jsme zdolali a kudy vedla. A je to cesta ohromující.

Chci číst dále…

PRÁVĚ DNES je to 30 let od poslední obnovy skautingu. Po nacistickém a komunistických zákazech jsme naposledy z popela…

Zveřejnil(a) Junák – český skaut dne Neděle 1. prosince 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *