25. 9. 2018

Středisko

Junák – český skaut, středisko Liliový kruh Litomyšl, z. s.

Naše středisko vzniklo roku 1919 a v současnosti (k roku 2019) má 200 členů.
Máme 4 oddíly, z toho 2 jsou dívčí a 2 chlapecké.

Pravidelně se vedení střediska schází na střediskových radách, které jsou každý měsíc.

Členské benefity

členská karta Junáka

• budeš mít k dispozici členský průkaz, kterým se prokážeš jako člen Junáka – je to zkrátka pěkná skautská věc
  • můžeš doložit svou příslušnost ke své jednotce
  • na kartě máš svou fotku a základní údaje o své osobě – prostřednictvím karty tak lze doložit věk (vhodné například pro ty, kdo mají ve své věkové kategorii slevy na vstupy, jízdné atd.)
  • v brzké době budeš moct uplatňovat slevy ve skautských obchodech – na realizaci této možnosti se pracuje
  • Jestli ti je míň jak 30 let, máš k výše zmíněnému ještě obrovský bonus. Svůj členský průkaz můžeš uplatnit zároveň jako EYCA kartu. O čem je vlastně řeč? Jedná se o takzvanou Evropskou kartu mládeže (European Youth Card), která je nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé v Evropě. Konkrétní slevy a výhody najdeš zde
  • Cestovní pojištění na jeden rok za supr cenu!!
    Všichni, kteří mají Členskou kartu Junáka s logem EYCA, si mohou pořídit celoroční pojištění u Union banky jen za 190 Kč.

E-mail a Google apps

• vlastní e-mail s doménou skaut.cz nebo skautka.cz
  • neomezené úložiště na Google discu

Skautská energie

• veškeré informace naleznete na: https://www.skautskaenergie.cz/
  • levnějším dodávky elektřiny a zemního plynu
    K projektu Skautská energie je možné připojit každé odběrné místo jednotky – tedy klubovny a základny, ale také každou domácnost. Službu mohou využít také vaši rodinní příslušníci nebo blízcí. Pozvánku k projektu lze získat od člena Junáka nebo zažádat na webu.