Klubovna Naděje

O základně

Skautská klubovna Naděje slouží skautskému středisku Liliový kruh Litomyšl. Za dodržení podmínek půjčování ji mohou využívat také skauti z jiných měst, další organizace (např. pro školní výlety) i jednotlivci.
Základní podmínkou je stálá přítomnost zodpovědného dospělého v klubovně.

Místo a okolí

Klubovna se nachází v historickém jádru města Litomyšl hned v sousedství zahrad renesančního zámku.
Adresa: M. Kuděje 14, 570 01 Litomyšl (mapa)

Vybavení

• velká vybavená kuchyň (lednice, sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, základní nádobí – talíře, hrnky, příbory, hrnce apod.)
  • společenská místnost (gauč, stoly, matrace na spaní 28x)
  • 2 toalety a 2 koupelny
  • po předchozí domluvě lze zapůjčit i klubovny jednotlivých oddílů (např. při větším počtu účastníků – nad 30 osob)

Ceník

• domovské oddíly: zdarma (platí pro oddílové či střediskové akce)
  • akce pro děti (výpravy, výlety,… s účastníky do 18 let)
    • skauti: 70 Kč/os/noc
    • ostatní: 90 Kč/os/noc
  • ostatní akce (zdravotní kurzy, ČK,…)1
    • skauti: 100 Kč/os/noc
    • ostatní: 120 Kč/os/noc
  • bez noci 200 Kč/hodinu
  • jiné požadavky na pronájem řešíme individuálně

minimální počet ubytovaných: 10 osob
maximální počet ubytovaných: 30 osob (po domluvě až 45)
(v případě ubytování na celý den bez přespání,
bude započítáno jako za jednu noc)

Potřebujete platit přes účet nebo vystavit fakturu? Rádi vám vyhovíme. V obou případech je nutné tuto skutečnost uvést do poznámky v rezervačním formuláři.

Obsazenost

Každý pátek probíhají v klubovně až do večera schůzky. K plnému užívání vám tedy bude až po 19 h. Pokud přijedete dřív a chtěli byste si odložit zavazadla, tak je to po domluvě možné od 16 h – v takovém případě to napište do poznámky v rezervačním formuláři.

Rezervace

Chcete si rezervovat klubovnu v Naději?
Postupujte podle bodů níže.

• Zkontrolujte obsazenost v kalendáři výše.
  • Vyplňte rezervační formulář.
  • Vyčkejte na potvrzení rezervace.

Během akce (k dispozici je wifi) nebo těsně po odjezdu je potřeba vyplnit údaje k evidenci ubytovaných1 podle bodů níže.

Rezervace klubovny
Tomáš Vacek – Siky
rezervace.litomysl@skaut.cz

Správce klubovny
Jana Střasáková – Džonka
dzonka@skaut.cz

Poznámky / vysvětlivky

1 Provozovatelé ubytování evidují a zpracovávají údaje o ubytovaných v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 (obecné nařízení o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR) a zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, na základě povinnosti dané zákonem č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů (zákon o místních poplatcích) a Obecně závazné vyhlášky města/obce, o místním poplatku.

Dospělé osoby účastnící se úplatného pobytu, které nejsou ze zákonného důvodu od poplatku osvobozeny, jsou povinné, na základě faktury za pronájem ubytovacích prostor prostřednictvím provozovatele ubytování obci/městu (správci poplatku), uhradit místní poplatek z pobytu dle výše a pravidel daných obecně závaznou vyhláškou. Všechny osoby účastnící se úplatného pobytu a přespávající alespoň jednu noc, jsou povinné vyplnit požadované osobní údaje. Ty je provozovatel ubytování povinnen uchovávat 6 let od ukončení pobytu. Zároveň zajistí, že tyto údaje nebudou zpřístupněny nikomu neoprávněnému a bude s nimi jako s osobními údaji řídně nakládáno. Po uplynutí zákonné lhůty budou údaje mazány. Od poplatku jsou ze zákona osvobozeny děti a mladiství (osoby mladší 18 let) a také osoby pečující o děti na zotavovací akci nebo jiné podobné akci pro děti (typicky všichni dospělí na oddílových výpravách pro děti apod.).